გადაცემაზე გამოიკვეთა, რა როლი შეასრულა ბათუმის გენდერულმა საკონსულტაციო საბჭომ, როგორც ადგილობრივმა საზოგადოებრივმა რგოლმა გენდერული პერსპექტივების ხელშეწყობისათვის და როგორც შუამავალმა ადგილობრივ სამოქალაქო საზოგადოებასა და თვითმმართველობას შორის. რამდენად შეძლო მან, ეთქვა თავისი სიტყვა, როგორც გენდერული იდეების „გამტარმა“ და რა შეიცვალა არსებულ მიდგომებსა, პოლიტიკასა და პრაქტიკაში. როგორი პროგნოზები შეიძლება გაკეთდეს სამომავლოდ - რამდენად სიცოცხლისუნარიანი იქნება და როგორ გაგრძელდება დაწყებული საქმიანობა...
გადაცემის სტუმრებმა - გენდერული საბჭოს წევრებმა ისაუბრეს მიღწეულ შედეგებსა და სამომავლო პერსპექტივებზე, დასახელდა კონკრეტული მიღწევები, მათ შორის - მერიის მიერ მხარდაჭერილი პროექტები, რომლებიც საბჭოს მიერ იყო ინიცირებული, გათვალისწინებული კონკრეტული რეკომენდაციები. საუბარი შეეხო ძირითად გამოწვევებს.
როგორც გადაცემაზე გაცხადდა, პროექტის დასრულების მიუხედავად, საბჭო აგრძელებს აქტიურ საქმიანობას ადგილობრივი გენდერული პერსპექტივების ხელშეწყობისათვის.

Батумский ГКС - два года проекта и перспективы на будущее – телепередача по эфиру «ТВ-25»
На передаче выявилось, какую роль выполнил ГКС, как посредническое звено между гражданским обществом и самоуправлением. Насколько смог он сказать своё слово, как «проводник» гендерных идей, и что изменилось в существующих подходах, политике и практике. Какой прогноз можно сделать на будущее – насколько жизнеспособной окажется и как будет продолжаться начавшаяся деятельность…
Гости передачи – члены ГКС – говорили о достигнутых результатах и перспективах на будущее. Были названы конкретные достижения, в том числе – поддержанные Мэрией проекты, инициированные ГКС-ом, предусмотренные конкретные рекомендации. Разговор коснулся основных вызовов.
Как было озвучено на передаче, несмотря на завершение проекта, ГКС продолжает активную работу для поддержки местных гендерных перспектив.