100-ზე მეტი ღონისძიება 1500 მეტი ადამიანის ჩართულობით 9 მუნიპალიტეტში
დასრულდა საერთაშორისო კამპანია „16 აქტიური დღე ქალთა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ“, რომელშიც ფონდი სოხუმი ყოველწლიურად აქტიურად ერთვება. წელს კამპანია გაიმართა მოწოდებით „შევაჩეროთ ძალადობა ქალთა მიმართ შრომის სამყაროში“.
კამპანიის ფარგლებში 25 ნოემბრიდან 10 დეკემბრის ჩათვლით ჩატარდა 100 ზე მეტი ღონისძიება 1500 მეტი ადამიანის ჩართულობით დასავლეთ საქართველოს 9 მუნიპალიტეტში. კამპანია დაიწყო ფეისბუქაქციით. შემდეგ კი იყო საინფორმაციო შეხვედრები ქალებთან, ადგილობრივ თვითმმართველობებთან, ახალგაზრდებთან, პედაგოგებთან, ფსიქოლოგიური და იურიდიული კონსულტაციები, სპორტული ტურნირები, ტრენინგები მედიცინის მუშაკებისთვის. წარმოდგენები გამართა ფონდი „სოხუმის“ ფორუმ-თეატრმა. დაიბეჭდა და გავრცელდა საინფორმაციო ფურცლები, ფსიქოლოგის რჩევები ქალებს.

Завершилась Международная кампания «16 активных дней против насилия в отношении женщин», в которую Фонд «Сухуми» включается ежегодно. В этом году кампания прошла призывом «Остановим насилие в мире труда!»
В рамках кампании с 25 ноября по 10 декабря было проведено более 100 мероприятий с включением 1500 человек в 9 муниципалитете.
Кампания началась с фейсбук-акции. Затем были: информационные встречи с женщинами, самоуправлениями, молодыми людьми, педагогами, психологические и юридические консультации, спортивные турниры, тренинги для медработников. Прошли представления форум-театра Фонда «Сухуми». Были напечатаны и распространены информационные листовки и советы психолога женщинам.